Vasaros malonumai

 

Kas iš mūsų nesvajoja atostogas praleisti kaip nors neįprastai, patirti gerų emocijų ir pailsėti. Vasara ypač  svarbi globos namų vaikams, kurie visus mokslo metus mynė takelį į mokyklą ir laukė atostogų.

Kaip pagerinti vaikų ugdymą ne tik mokslo metais, bet ir per atostogas? Kaip padėti vaikams praleisti vasarą, kad ji būtų  turininga, naudinga, įsimintina? Tokius klausimus kartu su darbuotojais sprendė Elektrėnų globos namų direktorė Vida Rakauskienė. Nors po šių namų stogu  vaikai  jaučiasi saugūs, dalijasi kasdieninio gyvenimo džiaugsmais ir rūpesčiais, bet pakeisti aplinką vaikams reikėtų. Stengėmės, kad jiems netektų vasaroti Elektrėnų globos namų kieme.

Mažesni vaikučiai labai nori pabuvoti šeimose. Ten vaikai mokosi tikėti ir pasitikėti savimi bei kitais. Jie nori būti išgirsti ir rimtai vertinami. Tokios galimybės atsirado mūsų vaikučiams – trylika auklėtinių dvi savaites praleido Vokietijoje. Nors ir blogai mokėdami kalbą, jie sugebėjo bendrauti, susidraugauti, pasijusti svarbiais. Santykiai tarp mūsų vaikų ir juos globojusių šeimų buvo labai šilti. Vaikai buvo apsupti pagarbos ir orumo, mokėsi būti atsakingais už savo veiksmus. Į namus grįžo ne tik gerai pailsėję, daug pamatę ir sužinoję, bet ir su dovanomis.

Daug įspūdžių vaikai patyrė ir „Automobilininko“ stovykloje Vievyje, Kačerginėje,  Elektrėnų „Panteroje“. Į stovyklas atvyko draugiškai nusiteikę, mėgavosi kiekviena su naujais draugais praleista diena. O draugų buvo daug ir iš įvairių Lietuvos kampelių.

Smagu buvo vaikams ir prie Baltijos jūros, Karklės „SOS vaikų“ poilsiavietėje. Stovyklos programa buvo orientuota į vaikų gebėjimų– savarankiškumo, pasitikėjimo savimi, kūrybiškumo – ugdymą. Propagavome aktyvų ir pažintinį poilsį. Vaikai pabuvojo pažintinėse ekskursijose Klaipėdoje, Jūrų muziejuje, Delfinariume, mažajame Karklės zoologijos sode, susipažino su apylinkėm. Didelį įspūdį vaikams paliko Olando kepurė, į jūrą grimztantys medžiai.

Stovykloje vaikai visiškai pasinėrė į naują aplinką, įgijo bendravimo įgūdžių, susidraugavo su vaikais iš Kauno ir iš Vilniaus „SOS vaikų“ kaimo. Jaunieji poilsiautojai aktyviai sportavo: žaidė tinklinį, krepšinį, badmintoną, buvo organizuotos turistinės išvykos pajūriu, po apylinkes. Nakvojo palapinėse, kiekvieną dieną maudėsi jūroje, nors vanduo nebuvo labai šiltas, bet vaikai jautėsi gerai. Orai mums buvo palankūs. Ypač įdomu buvo stebėti jūros pokyčius Saulės užtemimo metu. Jūros vanduo tapo žalias žalias...

Vieną dieną į stovyklą buvo atvykę „Tele-2“ draugų klubo atstovai. Vaikai linksmai, nuotaikingai praleido popietę, dalyvavo ju organizuotuose žaidimuose, laimėjo daug prizų.

Stovyklos uždarymą vainikavo koncertas „Talentų medžioklė“, kuriame dalyvavo visi vaikai. Žiurovams labai patiko mūsų vaikų pasirodymas, kuriame Karolis Raulušonis atliko pagrindinį vaidmenį.

Vaikai dėkingi direktorei V. Rakauskienei ir visiems, kurie prisidėjo prie jų atostogų organizavimo.